Wycieczka do Nadleśnictwa Węgierska Górka( gr.II i III)

Początkiem października dzieci z grupy II i III wraz z wychowawcami wzięły udział w wycieczce do Nadleśnictwa Węgierska Górka, którego celem było poznanie roli jaką człowiek odgrywa w przyrodzie. Przedszkolaki zostały bardzo serdecznie powitane przez pracowników Nadleśnictwa oraz zostały zaproszone do zwiedzania izby przyrodniczo -leśnej.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat życia zwierząt leśnych znajdujących się w naszym terenie, poznały zwyczaje zwierząt przygotowujących się do zimy oraz wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Poza tym utrwaliły sobie wiadomości na temat tego, jakie znaczenie ma w naszym życiu las. Wszyscy razem ustalili listę zagrożeń oraz listę sposobów dbania o las, a także o jego mieszkańców – zwłaszcza w okresie zimowym – czyli w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Na zakończenia zajęć otrzymaliśmy od Pana leśniczego drobne upominki oraz budkę lęgową. Na zakończenie wszyscy gorąco podziękowaliśmy za spotkanie i obiecaliśmy, że będziemy opiekować się zwierzętami szczególnie w okresie zimowym.