„CICHACZE” WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW

W ubiegłym tygodniu w grupie II zamieszkały „Cichacze”, które przybyły z odległej krainy – zwaną Grzecznolandią. Kolorowe stworki oczarowały Naszych Przedszkolaków i już zdążyły się z nimi zaprzyjaźnić. Są bardzo przyjazne, lubią się tulić. Towarzyszą dzieciom podczas zajęć dydaktycznych na dywanie, w czasie pracy przy stolikach jak również w czasie relaksacji. Cichacze w liście do dzieci napisały: „Musicie tylko przestrzegać pewnych zasad:

• Boimy się hałasu, więc jesteśmy przy was tylko wtedy kiedy jest cisza.
  • Boimy się niegrzecznych dzieci. Musicie być więc grzeczni i słuchać Waszych Pań.
  • Nie lubimy też bójek i kłótni, więc musicie się bawić w zgodzie z innymi dziećmi.

Przedszkolaki wiedzą, że niestosowanie się do ustalonych zasad skutkuje ucieczką stworków do dźwiękoszczelnego słoika – czego bardzo nie lubią. Jeżeli zbyt długo siedziałyby tam zamknięte, to najprawdopodobniej zniknęłyby wracając do swojej krainy. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo się starają, aby Cichacze zostały z nimi na zawsze.