DOMOWI PUPILE Z GRUPY VI

W ramach realizowanej tematyki kompleksowej „Zwierzęta domowe” grupa VI (maluszki) zaprosiła do przedszkola niecodziennych gości.

Ala przywiozła rybkę Mini, Ludwik wzbogacił naszą wiedzę na temat swojego chomika Gerarda, a Juleczka zaprezentowała nam swojego króliczka Teodora. Właściciele kolejno opowiadali nam o obowiązkach i przyjemnościach wynikających z obecności w domu zwierząt, mówili co jest ulubionym pokarmem pupila, jak zachowuje się jego zwierzątko, co lubi robić oraz to jak należy się nim opiekować. Każde dziecko mogło pogłaskać oraz nakarmić zwierzątko. Dowiedzieliśmy się, że posiadanie zwierzątka to nie tylko przyjemność i zabawa ale także wielka odpowiedzialność i obowiązek. Spotkanie ze zwierzątkami było bardzo ciekawe i dostarczyły dzieciom wielu wrażeń. W trakcie zajęć wykonaliśmy również prace plastyczna pt „Piesek” wykonaną z figur geometrycznych.

Zapraszamy do galerii J