Dzień Ziemi – mamy rady na odpady.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 25 kwietnia w grupie IV I V odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie znaczenia ochrony przyrody i zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci i segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci, bardzo zaangażowały się w tę akcję dokładnie wykonując swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą planetę.