Grupa III w bibliotece.

W dniu 2 kwietnia dzieci z gr. III wybrały się do Publicznej Biblioteki w Cięcinie celem rozwijania kompetencji i zainteresowań czytelniczych u dzieci.

Przedszkolaki prowadzone przez bibliotekarkę panią Katarzynę Waligórę zwiedziły całą Bibliotekę. Dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla literatury dziecięcej. Przedszkolaki zwiedziły także E- Bibliotekę, pani bibliotekarka zapoznała dzieci ze sposobem wypożyczania „ebooka, jako alternatywny sposób na wypożyczanie książek formie elektronicznej, bez wychodzenia z domu. Na końcu spotkania pani bibliotekarka wręczyła dzieciom zakładki do książek. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały piosenkę i wręczyły skromny upominek. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach. Zapraszamy do galerii.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu