SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

Dnia 3 listopada 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu prawdziwego fotografa – pana Sebastiana Motykę, który opowiedział nam o swojej pracy. Podczas spotkania dzieci obejrzały w albumach czarno-białe i kolorowe zdjęcia, zobaczyły sprzęt fotograficzny oraz poznały technikę wykonywania zdjęć dawniej i dziś. Dzieci dowiadziały się, ile trwało zrobienie pierwszego zdjęcia, aż 8godzin! „To tyle ile śpimy” – stwierdził jeden z przedszkolaków. Ponadto każdy mógł obejrzeć „małą kolekcję” starych aparatów, które nasz gość przyniósł specjalnie na spotkanie z nami. Udało mu się wykonać „pudełko”, jakim kiedyś robiono zdjęcia. Najciekawsze było jednak samodzielne robienie zdjęć aparatem ważącym „tonę”- jak to stwierdziły dzieci, czyli dużym, profesjonalnym sprzętem.

Pan Sebastian zachęcał przedszkolaków do rozwijania zainteresowań oraz przybliżył dzieciom zawód fotografa. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się,
że podstawą pracy fotografa jest nie tylko talent, ale także ciężka praca, doświadczenie
i ciągłe szkolenie oraz wyrabianie tak zwanego „fotograficznego oka”.