Spotkanie z Panią Pielęgniarką

13.10. 2015r. dzieci gościły w przedszkolu pielęgniarkę – panią Halinę Orlicką.

Spotkanie było interesujące i pouczające dla małych słuchaczy. Nasz gość w sposób bardzo ciekawy przekazał informacje na temat podstawowych zasad zdrowego odżywiania.

Rozmowa Pielęgniarki z dziećmi dotycząca zasad prawidłowego odżywiania się – jedzenia owoców, warzyw i nabiału, w których znajdują się niezbędne dla zdrowia witaminy i minerały oraz konieczności przestrzegania zasad higieny osobistej. Pani pielęgniarka kilkakrotnie podkreśliła znaczenia prawidłowego ubierania się adekwatnie do pory roku. Dzieci miały możliwość wypowiedzieć się na temat znanych im warzyw i owoców. Kolejno nasz gość zaprezentował talerz zdrowego jedzenia – rekwizyty , które przyniosła pani Pielęgniarka wyglądały smacznie i zdrowo. Przedszkolaki obiecały, że od dziś będą dbać o higienę, odżywiać się zdrowo i odpowiednio do pogody ubierać.

Pani pielęgniarka zakończyła swoją prelekcję quizem wiedzy zdobytej podczas spotkania. Dzieci trafnie odpowiadały na zadawane im pytania. W dowód wdzięczności za przekazaną wiedzę, przedszkolaki wręczyły sympatycznemu gościowi dyplom z podziękowaniem 🙂

opr. Agnieszka Tyc