Maluchy z wizytą u Strażaków

15 września grupa VIII udała się do remizy strażackiej w Cięcinie.

Dzięki uprzejmości Strażaków mogliśmy zobaczyć remizę, obejrzeć z bliska i wejść do wozu strażackiego. Była możliwość przymierzenia różnego rodzaju elementów stroju strażaka, obejrzenia sprzętu gaśniczego, a nawet próba użycia prawdziwego węża strażackiego. Dowiedzieliśmy się jak udzielać pierwszej pomocy. Wiemy już, że praca strażaka nie należy ani do łatwych, ani do bezpiecznych. W drodze powrotnej do przedszkola w ramach tygodnia bezpieczeństwa na drodze ,próbowaliśmy rozpoznawać znaki drogowe oraz przypominaliśmy sobie jak bezpiecznie poruszać się po jezdni.

 

Bardzo dziękujemy Strażakom za możliwość wizyty w remizie i zdobycia tak ważnych dla nas wiadomości i umiejętności. W naszej grupie nie tylko chłopcy pragną być strażakami ale również dziewczynki zgłaszały swoją chęć.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu