MIĘDZYGRUPOWY KONKURS MATEMATYCZNY

22 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu matematycznego pt.: „Telewizji powiedz nie- zagraj z nami w grę!”– gdzie dzieci pod kierunkiem nauczycielek przygotowały gry planszowe.  Celem konkursu  było zaproponowanie dzieciom korzystania z gier planszowych a nie komputerowych jako sposobu na nudę, dzięki czemu dzieci rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię, kompetencje i zdolności matematyczne, uczą się zdrowego współzawodnictwa oraz współpracy z rówieśnikami w toku zabawy.

W czasie spotkania organizator konkursu zaprezentował wszystkie gry tj.:

– „Zbieramy wielkanocne jajka”- grupa I (wych. Małgorzaty Siderek);

– „Mój Robot”- grupa II ( wych. Barbara Matuszewska i Barbara Motyka));

– ”

W Baśniowej krainie”- grupa III ( wych. Sylwia Kudzia, Gabriela Biegun);

-„Zaczarowana dżungla”- grupa IV i V ( wych. Izabela Pastor i Urszula Howaniec);

-„Zakodowane drogi”- grupa III ( wych. Agnieszka Walaszek i Beata Wojtyła-Motyka);

– „Pierwsze wiosenne kwiaty”- grupa VII ( Wych. Jolanta Michalska).

Kolejnym etapem było wylosowanie przez  przedstawicieli, każdej z grup dowolnej gry planszowej. Dzieci wraz z nauczycielami przeszły do swoich sal, gdzie dokładnie poznały zasady gry i miały możliwość zagrać w nową grę. Po emocjonujących chwilach towarzyszących w czasie gry, wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami spotkały się na sali galowej, by podzielić się wrażeniami. Na końcu spotkania odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla dzieci oraz podziękowań dla nauczycieli. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczestników konkursu za prace i wysiłek jaki wnieśli w przygotowanie wszystkich gier planszowych.

 

 Z gratulacjami organizator konkursu: Beata Wojtyła- Motyka


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu