Mistrz dobrych manier – grupa II

Pod koniec maja  grupa II wzięła udział w projekcie pt.”Akademia dobrych manier”.

Dzieci poznały wszystkie zwroty grzecznościowe oraz sytuacje, w których powinno się ich używać.

Słuchały o tym, że oprócz nich na świecie są także inni ludzie, dlatego też należy ich traktować w taki sposób, w jaki sami chcemy być traktowani czyli z należytym szacunkiem.

Poruszony został także wątek dbania o porządek w obrębie nie tylko swoim ale także w miejscach publicznych.

Następnie dzieci poznały „etykietę małego konsumenta”, tutaj nauczyły się nakrywać do stołu, poznały zasady kulturalnego zachowania przy stole z jednoczesnym wskazaniem nierespektowanych sytuacji.

Grupa poznała również zasady odpowiedniego zachowywania w środkach transportu publicznego, a także w obiektach o charakterze kulturalnym, takich jak teatr, kino, filharmonia.

Na zakończenie dzieci otrzymały ordery „Mistrza dobrych manier”, a także samodzielnie wykonały tematyczną pracę plastyczną.