„Pierwszy dzień wiosny” – wiosenne zajęcia w bibliotece

„Pierwszy dzień wiosny” to tytuł zajęć przeprowadzonych przez panią Katarzynę Waligórę dla przedszkolaków z grupy IV i V, które odbyły się 19 marca 2019 r. w czytelni dla dzieci Publicznej Biblioteki w Cięcinie.

Celem tego spotkania było zachęcanie dzieci do czytania książek. Wiosenne spotkanie wypełniło głośne czytanie utworów o tematyce wiosennej: „Gdzie jest wiosna” D.Gellner, „Przyszła wiosna” M.Strzałkowska, „Pierwsze kwiatki” H.Szeyerowa. Do wybranych tekstów przygotowano zabawy plastyczne, ruchowe i teatralne, np. szukaliśmy Pani Wiosny w bibliotece, rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki, opowiadaliśmy na pytania prawda czy fałsz oraz pytania konkursowe związane z przeczytanymi fragmentami utworów o wiośnie. Przedszkolaki inscenizowały i odgrywały określone role i scenki. Ponadto poznaliśmy zabawę rytmiczną „Słonko po deszczu” M. Kownackiej, śpiewaliśmy piosenki „Witaj boćku”, „Wkrótce wiosna”, a inscenizacje ruchowe do piosenek „Marzec czarodziej” i „Maszeruje wiosna” wywołały wiele uśmiechu. Pod koniec zatańczyliśmy „Wiosenną poleczkę”. Starszaki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących w przyrodzie. Było wiosennie: gwarno, radośnie i kolorowo. Na nudę nie było czasu!