POWITANIE WIOSNY

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny oraz tradycyjnej MARZANNY:)

Tradycyjnie w Pierwszy Dzień Wiosny wszystkie grupy przedszkolne z naszą Marzanną na czele w barwnym korowodzie pożegnały zimę i powitały wiosenne śpiewając piosenki i recytując wiersze.Wracając do Przedszkola mogliśmy zaobserwować jej pierwsze oznaki: piękne krokusy. Mamy nadzieję, że teraz już będzie tylko słonecznie:))