Poznajemy barwy i symbole narodowe.

Zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja było okazją do zorganizowania w Bibliotece Publicznej w Cięcinie, zajęć edukacyjnych o tematyce patriotycznej zatytułowanych „Znam barwy i symbole narodowe”. Głównym celem spotkania było wzbudzenie szacunku i przywiązania patriotycznego oraz zrozumienie znaczenia symboli narodowych w naszym życiu.

Dzieci z grupy IV I V dowiedziały się jak zmieniał się przez lata hymn Polski, godło – orzeł biały, a także jak wygląda nasza flaga narodowa. Wysłuchaliśmy również legendy o powstaniu państwa polskiego „O Lechu, Czechu i Rusie”, wyrecytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały”, zaśpiewaliśmy hymn Polski, piosenkę „Polska flaga”, „Płynie Wisła, płynie” i zatańczyliśmy krakowiaczka. Następnie przedszkolaki wykonały przepiękne prace plastyczne o Polsce. Na zakończenie podziękowaliśmy pani bibliotekarce, a każdy otrzymał drobny upominek oraz biało – czerwoną flagę.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu