Przedszkolaki poznają życie Świętego Jana Pawła II

Wychowanie do patriotyzmu, rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu, towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. Najmłodsi uczą się, jak należy śpiewać pieśni patriotyczne, kultywować szacunek do symboli narodowych, języka, tradycji, krajobrazu, historii małej i wielkiej Ojczyzny, zaznajamiać się z sylwetkami wielkich Polaków.Jednym z nich jest Papież Jan Paweł II.

Kwiecień i maj to bardzo ważne daty w kalendarium związanym z życiem Ojca Świętego. W związku z tym starszaki z grup II, III, IV i V z Publicznego Przedszkola w Cięcinie rozpoczęły w dniu 25.03.2019 r. cykl spotkań pt. „Święty Jan Paweł II-wielki Polak”. Zostaliśmy zaproszeni przez księdza Damiana Korycińskiego, uczącego w przedszkolu religii do odnowionej sali konferencyjnej im. Świętego Jana Pawła II w zabytkowej plebanii przy kościele Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie. Spotkanie było wyjątkowe z racji tego, że dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały fakty i ciekawostki z życia Karola Wojtyły, uczestnicząc w seansie filmowym animowanej bajki „Święty Jan Paweł II – historia Papieża Polaka”. Jest to opowieść o młodości Lolka i niełatwej drodze do Watykanu. Śpiewaliśmy piosenkę „Lolek” Magdaleny Anioł, której refren brzmi „Nie ma lepszego, od Jana Pawła II !” oraz rozwiązywaliśmy zagadki związane z życiem Papieża. Dodatkową atrakcją był popcorn, wszyscy poczuli się jak w kinie. Przedszkolakom bardzo spodobała postać Ojca Świętego bohaterskiego, inteligentnego człowieka o wielkim poczuciu humoru, z sercem pełnym miłości i współczucia dla wszystkich ludzi. Na holu korytarza została zorganizowana wystawa prac dzieci pt. „Jan Paweł II”. Dla każdego była to niezwykła lekcja historii.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu