ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Poranek wielkanocny-

Wielkanoc – to najstarsze, najważniejsze i największe święto…”

W Wielki Czwartek tj. 29 marca odbyła się uroczystość przedszkolna pt.: „Śniadanie wielkanocne i zabawy z Wielkanocnym Zajączkiem”. Przedszkolaki wraz z Panią Dyrektor, nauczycielami i personelem w odświętnych strojach zasiadły do wielkanocnego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne dania wielkanocne. Nie zabrakło  jajek, kiełbaski, szynki, chrzanu,  babki i mazurka oraz świątecznych życzeń.

Po śniadaniu Wielkanocnym Zajączek z Zielonej Łąki zostawił listy skierowane  do dzieci, pełne niespodzianek. Odbyła się świetna, emocjonująca zabawa pełna przygód. Dzieci wraz z nauczycielkami odczytywały  listy i pomagały Zajączkowi z różnych zadaniach tj. w szukaniu jajek, robieniu prezentów dla dzieci. Zajączek zaprosił dzieci do różnych konkurencji sportowych i ruchowych, przygotował  ciekawe zagadki i quizy. Po każdej konkurencji dzieci dostawały słodką niespodziankę bądź mały upominek. W ostatniej konkurencji, dzieci idąc za mapą skarbów  znalazły  prezenty od Zajączka.

To było ciekawe,  doświadczenie dla przedszkolaków oraz nauczycieli, zaraźliwy był uśmiech na twarzach wszystkich uczestników uroczystości, radości nie było końca. Ta  uroczystość z pewnością stanie się coroczną tradycją naszego przedszkola.

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych Dyrektor  wraz z całą społecznością przedszkolną składa Wam drogie dzieci i  waszym rodzinom serdeczne życzenia:

Wesołego zajączka, co po stole bryka.

Smacznościami wypełnionymi, świątecznego koszyka.

Smacznego jajka, mokrego dyngusa.

Radości płynącej, ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Pogody ducha oraz niezapomnianych chwil,

spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną.

Spokojnych Świąt Wielkanocnych.