SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Dnia 07.02.2019r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy z Nadleśnictwa w Węgierskiej Górk. Dzieci oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana.Pan leśniczy podczas wizyty opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Pouczył także, co zrobić kiedy dziki, leśny zwierzak znajdzie się w niebezpieczeństwie, zrani się albo na przykład wyjdzie na ruchliwą ulicę.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, niedźwiedzia, rysia) oraz ptaków (sikorki, sowy, myszołowa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom pytania, z którymi dzieciaki znakomicie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. Mówiły dużo o leśnych zwierzętach, które można spotkać w naszych lasach. Dzieci miały także możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.W ramach spotkania zostaliśmy obdarowani różnym książkami oraz kolorowankami. Otrzymaliśmy także dużo ziaren słonecznika, abyśmy sami mogli dokarmiać ptaszki zimą.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za wizytę oraz piękne i pożyteczne prezenty.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu