ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE Z RODZICAMI

18 grudnia 2019 roku przedszkolaki z grup IV, V, VI i VIII zaprosiły swoich Rodziców na „Świąteczne kolędowanie”.  Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia, grupa starszaków przygotowała Jasełka. Dzieci w pięknych strojach Aniołków, Królów, Pasterzy, Owieczek, Józefa i  Maryi przedstawiły sceny narodzin Dzieciątka.Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami. Następnie występ zaprezentowała grupa najmłodsza. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń recytowały wiersz, zaśpiewały także piosenkę świąteczną. Natomiast dzieci ubrane
w tradycyjne stroje góralskie oraz kolędnicze, zaprezentowały życzenia i kolędowanie w gwarze góralskiej przy akompaniamencie gitary.

Przedszkolaki wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki – pyszne pierniczki i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, Przybieżeli do Betlejem” przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego, na którym grała Natalia Adamczyk. Po występach pani Dyrektor Elżbieta Stolarczyk złożyła wszystkim życzenia bożonarodzeniowe oraz zaprosiła do „świątecznej kawiarenki”, w której można było skosztować pysznych domowych ciast, kawy, herbaty, a także przełamać się opłatkiem ze swoimi najbliższymi. Podczas wspólnie spędzonego popołudnia, poczuliśmy magię zbliżających się Świąt!