ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE Z RODZICAMI

     18 grudnia 2019 roku przedszkolaki z grup IV, V, VI i VIII zaprosiły swoich Rodziców na „Świąteczne kolędowanie”.  Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia, grupa starszaków przygotowała Jasełka. Dzieci w pięknych strojach Aniołków, Królów, Pasterzy, Owieczek, Józefa i  Maryi przedstawiły sceny narodzin Dzieciątka.Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami. Następnie występ zaprezentowała grupa najmłodsza. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń recytowały wiersz, zaśpiewały także piosenkę świąteczną. Natomiast dzieci ubrane
w tradycyjne stroje góralskie oraz kolędnicze, zaprezentowały życzenia i kolędowanie w gwarze góralskiej przy akompaniamencie gitary.

    Przedszkolaki wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki – pyszne pierniczki i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, Przybieżeli do Betlejem” przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego, na którym grała Natalia Adamczyk. Po występach pani Dyrektor Elżbieta Stolarczyk złożyła wszystkim życzenia bożonarodzeniowe oraz zaprosiła do „świątecznej kawiarenki”, w której można było skosztować pysznych domowych ciast, kawy, herbaty, a także przełamać się opłatkiem ze swoimi najbliższymi. Podczas wspólnie spędzonego popołudnia, poczuliśmy magię zbliżających się Świąt!


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu