Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

7 grudnia dzieci z grupy VI z pomocą mamy Kubusia pani Katarzyny Walczak upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków….Podczas pieczenia po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych ciasteczek, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po ostygnięciu dzieci dekorowały pierniczki kolorową masą cukrową, różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami  Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za zabranie nas w przepięknie pachnącą krainę pierniczkową.

Mamy nadzieję że kolejna porcja wypieków już za rok…:)


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu