TEATRZYK KUKIEŁKOWY

W grudniu przedszkolaki z wszystkich grup zostały zaproszone na salę taneczną przez panią katechetkę Anastazję i klasę IV, na teatrzyk kukiełkowy pt. „Prawdziwa historia Świętego Mikołaja”. Postać Świętego Mikołaja zna każdy z nas.Kojarzy nam się ze staruszkiem, z długą białą brodą w czerwonym stroju, rozwożącym prezenty 6 grudnia saniami ciągniętymi przez renifery. Uczniowie postanowili przedstawić jednak życiorys prawdziwego Mikołaja, który żył ok. 270 roku na terenie obecnej Turcji . Od najmłodszych lat był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, a później został biskupem. Dzięki inscenizacji dzieci zrozumiały, że warto zrobić coś dobrego dla drugiej osoby, podarować jej nawet najmniejszy prezent– dzięki czemu ta osoba będzie wiedziała, że jesteśmy bliscy jej sercu.