Uroczyste śniadanie wielkanocne i świąteczne  zabawy z  zajączkiem wielkanocnym – konkurs edukacyjny.

18 kwietnia tradycyjnie, jak co roku przed Wielkanocą, odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Przedszkolaki włączyły się w przygotowania. Dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki z bazi i bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody oraz poznały znaczenie świątecznych pokarmów. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie życzenia, a na pięknie udekorowanym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wielkanocnych: jajka, białej kiełbasy, babki. Ten dzień miał wyjątkowy charakter.

Po uroczystym śniadaniu wielkanocnym,  czekały nas radosne przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci. Przedszkolaki dostały bowiem Listy od Wielkanocnego Zajączka. Wyruszyliśmy tropem wskazówek na poszukiwania. Małe i duże przedszkolaki przechodząc z sali do sali wspaniale poradziły sobie odgadując zagadki – niespodzianki, układając świąteczne puzzle, szukając gdzie ukryły się czekoladowe jajka, co symbolizują potrawy wielkanocne umieszczone na ilustracjach, śpiewając piosenki o pisankach i zajączku oraz wykonując pracę plastyczną. Okazało się, że prezenty  były pozostawione w różnych miejscach w przedszkolu, dlatego też dzieci miały mnóstwo pracy,  aby je odszukać. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach. Każdemu przedszkolakowi udało się znaleźć kosz pełen słodkości.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu