Uroczystość z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski

9 listopada 2018 r. odbył się patriotyczny przegląd wokalno recytatorski pt. „Dzień dla Ojczyzny” z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaproszeni Rodzice oraz goście Sekretarz Gminy Pani Sabina Tomiczek i radny Pan Leon Figura podziwiali zaprezentowaną przez dzieci z ośmiu grup przedszkolnych poezję, pieśni patriotyczne i żołnierskie oraz pantomimę „Biały orzeł wzbić się nie może”. Przedszkolaki były ubrane w patriotyczne biało-czerwone stroje i z dumą nosiły przypięte kotyliony narodowe, odbyła się również defilada w strojach żołnierskich. Wszyscy zgromadzeni na sali tanecznej o godz. 11.11 zaśpiewali 4-zwrotkowy Hymn Polski
w związku z biciem „Rekordu dla Niepodległej”, które ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dorośli wzruszyli się widząc z jaką ochotą dzieci uczą się o Polsce, jej historii, symbolach narodowych i jak godnie prezentują postawę patriotyczną. Na koniec uroczystości nasi goście wręczyli pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz podziękowania dla nauczycieli.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu