Urodziny marchewki ( gr.VI)

Na Marchewki Urodziny

Zeszły wszystkie się jarzyny.

A marchewka gości wita

I o zdrowie grzecznie pyta…

Przebrane w barwy marchewkowe Maluszki z grupy 6 rozpoczęły zabawę od wyszukania ukrytych w sali biletów-marcheweczek, które stanowiły niejako „wejściówki” na imprezę marchewkową.

Dalej odbył się teatrzyk do wiersza   J. Brzechwy „Na Marchewki Urodziny”, a następnie rozmaite zabawy z wykorzystaniem okazów marchewek, także zabawy matematyczne. Największą atrakcją okazały się zabawy ruchowe do piosenki „Urodziny Marchewki”z użyciem paseczków bibuły oraz wyklejanie nimi ogromnej sylwety marchewki, która teraz zdobi naszą salę. Zwieńczeniem imprezy było smakowanie marchwi oraz soku marchewkowo-jabłkowego, co również cieszyło się zainteresowaniem dzieci. Na pamiątkę każdy otrzymał dyplom Przyjaciela Marchewki oraz Marchewkowy Medal Smakosza.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie marchewek oraz przebranie przedszkolaków na pomarańczowo, a mamie Andrzejka, Miłoszka i Maciusia za pomoc w przygotowaniu pysznych soków.