WARSZTATY BIBUŁKARSKIE W GRUPIE I i II „Fabryka kwiatów” cz.1

Każdy z nas marzy już o wiośnie, słońcu, zieleni i kwiatach, a nasze przedszkolaki szczególnie, dlatego grupa I i II zaprosiła do naszego przedszkola panią Helenę Śleziak, która na co dzień pracuje w Bibliotece Publicznej w Ciścu a z zamiłowania wykonuje przepiękne kwiaty z bibuły i krepiny.  Pani Helena rozpoczęła warsztaty czytając dzieciom opowiadanie o tradycjach i zwyczajach naszego regionu nawiązując do zbliżającej się wiosny. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanego tekstu i chętnie odpowiadały na pytania. Następnie nasz gość zaprezentował dzieciom wybrane kwiaty i ich technikę w wykonania prezentując kolejne etapy tworzenia kwiatów. Zaciekawione i zainspirowane przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy. Początki nie zawsze były łatwe, ale pod czujnym okiem Pani Helenki i wychowawców powstała „FABRYKA KWIATÓW”, która z minuty na minutę zapełniała kolejne wazony bibułkowymi roślinami. Rozbudzając potrzebę kultywowania tradycji zdobnictwa bibułkowego przedszkolaki poznały, aż 5 rodzajów kwiatów ciesząc się z efektów swojej ciężkiej pracy.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu