Z życia przedszkolaka w grupie III

W grupie III duuużo się dzieje. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i do przeczytania kilku słów o naszych codziennych działaniach 🙂

„Jesienne sówki”- 16 października br. odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców oraz Pani Dyrektor. Spotkanie rozpoczęliśmy radosnym tańcem „Dwóm tańczyć się zachciało”. W czasie trwania zabaw badawczych, doświadczeń,  praktycznych zajęć,  zabaw ruchowych i  tematycznych  przedszkolaki zostały zapoznane z przedmiotami, które powstają z piasku i gliny. W dalszej części spotkania  pani Ewelina Wiercigroch – Dudka (artysta z pracowni ceramicznej  „Terraart”)  zapoznała dzieci oraz gości ze sposobem wykonywania glinianych przedmiotów oraz ich produkcją. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały sowy z gliny, które na samym końcu wspólne malowali. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie oraz wspólną zabawę.

„Witaminki,. witaminki”- przedszkolaki  za pomocą zmysłów poznawały smak, zapach warzyw i owoców oraz ich właściwości zdrowotne. W czasie zajęć kulinarnych z ochotą i entuzjazmem wykonywały desery owocowe- szaszłyki z owoców dla siebie oraz swoich Rodziców. Kolejnego dnia z okazji obchodów corocznego  „Święta marchewki”-  wykonywały soki warzywno-owocowe. Po degustacji soków pozostał zapach owoców, który unosił się aż do końca dnia.

„Zapasy na zimowe czasy”- wykonywaliśmy także przetwory na zimę. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem wykonywania owocowych kompotów. Po czym zabrały się ochoczo do pracy. I tak w naszej przedszkolnej spiżarni znalazły się kompoty z jabłek, gruszek i śliwek. Kolejnego dnia wspólnie robiliśmy ogórki kiszone. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wkładały czosnek, chrzan, koper i ogórki do słoików.  Później z pomocą nauczyciela zalewały je wodą z sola. I tak jeszcze „nieukiszone” słoiki trafiły na półkę spiżarni. Teraz z  pewnością w żadnym domu przedszkolaka nie zabraknie zimowych przetworów.


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu