ZABAWA ANDRZEJKOWA-  26 listopada 202

Będziemy wróżyć? Czemu nie!

Już błyszczą kocie oczy w mroku…

Wieczór andrzejek zdarza się

Raz jeden tylko w całym roku.…”

Tymi słowami rozpoczęła się zabawa andrzejkowa dla przedszkolaków.

Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Dawno temu Andrzejki były świętem, kiedy wróżyły tylko panny chcąc poznać imię swojego przyszłego męża, dziś bawią się wszyscy bez względu na wiek, płeć czy stan cywilny.

Wspaniała muzyka i fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb, czarów i innych atrakcji. Wychowawczynie wprowadziły dzieci w zabawę opowieścią na temat historii święta Andrzejek. Przybliżyły maluchom najbardziej popularne wróżby, m.in. lanie wosku, wróżby z butami, losy z przepowiedniami. W ten magiczny dzień, przedszkolaki dowiedzieć się mogły kim zostaną w przyszłości, jaki zawód będą wykonywać. Za pomocą szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących butów, serduszek z ukrytymi obrazkami a także innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Wspólne tańce przy muzyce wtórowały wesołej zabawi, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, uśmiechu  i niespodzianek, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej radosnych przeżyć…


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu