Zdrowe śniadanie

Nie ma to jak zacząć dzień pysznym śniadankiem”- co do tego nie ma wątpliwości, dlatego przedszkolaki z gr. IV postanowiły samodzielnie przygotować sobie pyszne gofry z różnymi dodatkami. Oczywiście możliwe było to dzięki uprzejmości naszych rodziców; P. Basi oraz  P. Kasi, które użyczyły nam swojego sprzętu do pieczenia gofrów, również wspólnie z dziećmi przygotowywały ciasto. Dzięki takim doświadczeniom kulinarnym  dzieci poznały nazwy produktów także dowiedziały się do czego służy  waga w kuchni i w jaki sposób odmierzać produkty wskazane w przepisie. Kiedy w całej sali unosił się słodki  i przyjemny zapach pieczonych gofrów, przedszkolaki nakrywały do stołów talerzyki i serwetki aby w kulturalny sposób zjeść śniadanie. Po chwili pierwsze gofry były już gotowe i dzieci mogły wybrać sobie z czym chcą zjeść swojego gofra, wybór był bardzo duży ale najchętniej dzieci sięgały po owoce i bita śmietanę. Po tak smacznym śniadanku, nadszedł czas na sprzątanie sali oraz podziękowania  dla mam, które bardzo chętnie poświęciły nam swój czas za co bardzo im dziękujemy.