Zdrowo się odżywiamy

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,
jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny,
to najlepsze witaminy!

Jak w wierszu S. Karaczewskiego pt. „Dla każdego coś zdrowego”, tak w naszym przedszkolu ciągle pamiętamy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu jak i corocznie bierze udział w kampanii edukacyjnej Akademia Aquafresh dotyczącej higieny jamy ustnej.

W każdej grupie przypominaliśmy sobie jakie produkty spożywcze są najzdrowsze i które powinniśmy zjadać codziennie. Ponieważ wiek przedszkolny jest bardzo ważnym etapem w kształtowaniu prozdrowotnych wyborów a budowanie „świadomości prozdrowotnej” to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale i odpowiedzialność za własne zdrowie. Nasi wychowankowie w grupie mieli okazję w trakcie omawiania tematu o zdrowym odżywianiu, przyrządzić własnoręcznie zdrowy posiłek w postaci sałatek czy soków owocowo-warzywnych. A także odwiedzić lokalny sklep warzywno-owocowy Czech & Czech jak to uczyniła grupa III i dowiedzieć się czegoś więcej o owocach i warzywach. 

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Czech, że mogliśmy się tyle ciekawych rzeczy dowiedzieć podczas warsztatów w sklepie.

 

Mówiąc dalej o zdrowiu, do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panie Pielęgniarki. 

Praca pielęgniarki jest bardzo ważna i potrzebna, o czym dowiedziały się nasze przedszkolaki, kiedy gościły na zajęciach Panią pielęgniarkę. Pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy a także zaprezentowała różne ciekawe gadżety, bez których nie dałoby się pomagać innym ludziom – np. bandaże, plasty opatrunkowe a także ciśnieniomierz czy kroplówka. Dzieci same pod bacznym okiem Pani pielęgniarki, próbowały swoich sił w opatrywaniu ran „na niby”. Dzieci poznały również zasady zdrowego odżywiania oraz higieny jamy ustnej.

Serdecznie dziękujemy Pani Kasi Biłka,Pani Halinie Orlickiej oraz Pani Rozalii Knapczyk za wizytę, poświęcony czas i ogromne zaangażowanie w zajęcia 🙂


Kontakt


Publiczne Przedszkole
w Cięcinie


Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Wegierska Górka
woj. Śląskie
Tel: 33 864-16-84
dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu
NIP: 5532167507
REGON: 070560635

Mapa dojazdu

Biuletyn Informacji PublicznejAdres

Cięcina, ul. Św. Katarzyny 20B
34-350 Węgierska Górka
woj. śląskie

Telefon

Tel: 33 864-16-84

Email

dyrektor@ciecina.e-przedszkolak.eu